0362 363 0064

Çocuğunuz Neden Tenis Oynamalı?

İyi Eğitim Sana Gelecek-ATAKUM TENİS KULÜBÜ

Çocuğunuz Neden Tenis Oynamalı?

Çocuğumu Neden Tenise Yönlendirmeliyim

Çocuğumu Neden Tenise Yönlendirmeliyim?

Çocuğunuzu neden tenise yönlendirmelisiniz?Bu soru bize sık sorulan sorulardan birisiydi ve sizin için cevaplandırdık.

Amerika Açık Tenis Turnuvasını kazanıp zengin ve şan şöhret sahibi olsun diye mi? Bunu hangi ebeveyn istemez ki? Her ne kadar her ebeveynin hayali çocuklarının iyi birer sporcu olması veya iyi bir gelir sahibi olması olsa da bu hedefe ulaşmak gerçekten çok zordur ve çalışma isteyen bir şeydir.

Bugün, bu hedeften önce “Çocuklarımız neden tenis oynamalı?” sorusuna cevap olabilecek, daha basit ama ilk basamak olan bir konuyu ele almak istiyorum.

Çocuklar İçin Tenisin Faydaları

Tenis,çok güçlü bir sosyal yaşamı destekleme aracıdır. Yani çocuk, profesyonel sporcu olamasa bile; tenis sporu sayesinde, hem özel hayatına hem de kariyerine yararı olacak ilişkiler kurar…

Tenis, zorluklara karşı sorumluluk almayı öğretir. Kortta tek başınasındır,kazanmanın ya da kaybetmenin tek sorumlusu sizsinizdir.Tenis bireysel bir spor olduğu için takım sporlarında olduğu gibi, sorumluluğu başkalarının üzerine atamazsınız. Bu yüzden, kararlarınızın sonuçlarıyla yaşayabilmeye alışırsınız.Aslında çocuklarınız için istediklerinizden önemli olan kısımlardan biri bu değil miydi?

Tenis, tepkileri kontrol edebilmeyi öğretir.Müsabaka esnasında ne kadar sinirlenseniz de veya aykırı davranışlarda bulunsanız da zerafetinizi,saygınızı ve centilmenliğinizi korumanız gereken bir spordur. Kendinize ne kadar kızsanız da tenis, kuralları gereğince zarafetinizi ve centilmenliğinizi korumanız gereken bir spordur. Sıcaağın altında, basit bir hata yaptığınızda; raketinizi fırlatıp bağırabilecekken, bu davranışınızı kontrol etmeyi öğretir size. Bu da toplumda huzurlu yaşamın bir sırrıdır zaten.

Tenis, hızlı ve doğru karar vermeyi öğretir. Kortta top müthiş bir hızla size doğru gelirken, düşünecek çok zamanınız yoktur. Hatalı bir karar aldığınızda, rakibiniz bunu affetmez.Aynı iş yaşamında, rakiplerinizin sizin alacağınız hatalı bir karardan faydalanacağı gibi.

Tenis disiplinli olmayı öğretir. Antrenmanlarınıza ciddi ve sürekli devam etmediğinizde, bunu  tenis oynadığınızda hemen fark edersiniz. yansır. Bir önceki gece az geç uyuduysanız, korta geldiğinizde performansınızın düştüğünü çok ciddi bir şekilde fark edersiniz. Disiplin, başarılı bir haya için oldukça önemli bir noktadır.


Doğruyu söylemek gerekirse; tenis, futbol gibi sokakta iki taş arasında başlanabilecek bir spor branşı değildir. Ancak diğer spor branşları ile kıyaslandırıldığında çocuğunuz için en faydalı spor dalının olduğunu ve diğer spor dallarından çok daha farklı olduğunu göreceksiniz.

Çocuklarınızı yaşamları süresince ; daha cesur,daha sağlıklı,daha çabuk,daha disiplinli  ve hızlı kara verebilen,kendini kontrol edebilen, sorumluluk alabilen, iş ve eğitim yaşamında rakiplerinden daha avantajlı konuma getirebilecek bir spordur tenis.

Şimdi sizlere sormak istiyorum;

Tüm bunları okuduğunuzda ve değerlendirdiğinizde, sizce de çocuklarınızın tenis oynaması için fazlasıyla neden yok mu?Hemen bize ulaşmak için instagram hesabımızı ziyaret edebilir veya sağ alttan müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz.

Bugün sizlerle çocuğunuzu neden tenise yönlendirmelisiniz ve çocuğunuz neden tenis oynamalı bunun hakkında konuştuk.Sormak istediğiniz soruları yorum olarak yazabilirsiniz.

Bir yanıt yazın