0362 363 0064

Tenis Tarihinde Akıllardan Çıkmayacak Anlar

İyi Eğitim Sana Gelecek-ATAKUM TENİS KULÜBÜ

Tenis Tarihinde Akıllardan Çıkmayacak Anlar

Tenis Tarihinde Akıllardan Çıkmayacak Anlar

Tenis Tarihinde Akıllardan Çıkmayacak Anlar

Bu yazımızda sizler için unutulmaz tenis anları,önemli tenis olaylarını derledik.

Tenis kortlarında tanık olunan unutulmaz anlar,kurtarışlardan veya vuruşlardan ibaret değil.Kortlarda tenisçilerin ağladığını da bıçaklandığını da göreceğiz.İşte o unutulmaz anlar:

Tenise bıçak darbesi!

1993 yılında Almanya’da kadınlar turnuvasında o sırada dünyanın bir numaralı tenisçisi olan Monica Seles,Magdelena Maleeva karşısında ilk seti 6-4 ikinci seti 4-3 iken oyun değişimi sırasında sandalyeye oturan Seles seyirciler arasından korta giren biri tarafından bıçaklandı.Bıçaklayan kişi Steffi Graf hayranı olduğunu söyledi ve onun tekrar dünya bir numarası olmasını istediği için Monica’yı bıçakladığını söyledi.

Tenise aşık eden kadın:Navratilova

Tenis tarihinde Martina Navratilova bir efsanedir.Kendinden sonraki bir çok tenisçiye örnek olan Martina, unutulması mümkün olmayan karşılaşmalarından biri de zorlu rakibi Chris Evert ile 1981 senesinde Amerika Açık‘ta yaptığı karşılaşmadır.Martina yaptığı savunma ile izleyenleri kendine hayran bırakmayı başardı.

En uzun süren tenis maçı.

Tarihin en uzun süren tenis maçı üç gün boyunca ve yetmezmiş gibi 11 saat daha sonra tamamlandı.Nicolas Mahut ve John Isner arasında geçen bu maç tamı tamına 11 saat 5 dakika sürdü.Bu zorlu maçın tabi ki bir kazananı oldu, o kişi Isner oldu ve maç sonunda maçın kule hakemi Muhammed Yahyani’ye ve her iki oyuncuya özel ödüller verildi.

Seyirciden gelen evlilik teklifi 🙂

Teklerde en çok Grand Slam kazanan kadın tenisçi unvanını hala elinde bulunduran Steffi Graf’ın tenisteki başarısını ve seyirciyle iletişimini gösteren muhteşem bir an.Kendisine evlenme teklifi eden kişiye yanıtı oldukça açık:’Ne kadar paran var?”

17 yaşında Wimbledon Şampiyonu!

Boris Becker 1985 senesinde Wimledon‘da önemli bir başarıya imza attı ve finalde rakibi Kevin Curren‘i mağlup ederek tek erkekler Grand Slam zaferini kazanan en genç oyuncu oldu.

Federer’de ağlar.

Roger Federer ve Rafeal Nadal hep zorlu geçer ve kimin galip geleceği belli olmayan karşılaşmalardır.Federer genelde seyirciler tarafından soğuk kanlı bulunur.Ama aslında bilindiğinin tersine o duygusal bir adamdır.O soğuk yapısının altında sakladığı duyguları vardır.Bu maç sonrasında yapılan törende böyle anlardan biri gerçekleşir.

Bir Efsanenin Son Maçı!

Herkesin bir gün tenis kariyeri son bulacak ama bazılarının kariyerinin son bulması diğerlerinden daha üzücü oluyor.Çünkü bu zamanlar büyük bir devrin kapandığınıda gösteriyor.İşte Andre Agassi‘nin son kez selamlaşması ve seyirciye teşekkür etmesi.

Bu maçın iki kazananı var.

Öyle maçlar olur ki bazen kimin kazandığının pek önemi olmaz.İşte tam olarak öyle bir maç Nadal ve Federer arasında geçiyor.Maçın kazananı Rafeal Nadal olsa da iki oyuncu da büyük övgüyü hak ettiler.

Bu yazımızda sizler için unutulmaz tenis anları,önemli tenis olayları gibi konulardan örnekler verdik.Sizinde eklemek istediğiniz var ise yorum olarak yazabilirsiniz.

Bir yanıt yazın