0362 363 0064

Veteran Tenis Namıdeğer Senyör Tenis Nedir?

İyi Eğitim Sana Gelecek-ATAKUM TENİS KULÜBÜ

Veteran Tenis Namıdeğer Senyör Tenis Nedir?

Veteran Tenis Namıdeğer Senyör Tenis Nedir?

Veteran Tenis Namıdeğer Senyör Tenis Nedir?

Veteran tenis namıdeğer Senyör Tenis,daha önce tenis oynamamış veya oynayıp bırakmış kişilerin(35 yaş üstü) daha çok hobi amaçlı yapmış oldukları tenis türlerindendir.

Veteran tenis turnuvaları 35+ yaşta başlar ve 5’er yıl aralıklarla kategori olarak gruplandırılır.

Erkek veteran tenisçilerde 85 yaşına kadar turnuva kategorileri oluşturulurken, kadın veteran tenisçilerde ise 75 yaşına kadar bir gruplandırma mevcut.

Yıl içinde bir çok veteran tenis turnuvası yapılmakta.Hatta öyle ki ITF(Uluslararası Tenis Federasyonu) veteran turnuvalarına gün geçtikçe daha fazla değere vermeye başladı.

Birçok kişi gerek sosyokültürel yapıdan dolayı gerekse imkanlar çerçevesinde spora olan gerekli eğilimi gösterememiştir.

Bundan dolayı da nesillerce süregelen kötü alışkanlıklar,hastalıklar,hareketsizlikten kaynaklanan postür bozuklukları vb. sorunlarla insanoğlu yıllarca kendi sonunu hazırlamıştır.

Yine de son yıllarda spora olan ilginin artması,hatta tenise duyulan ilginin artması gayet güzel seviyelere gelmeye başlamıştır.

Ailelerin değişen sosyokültürel yapının etkisiyle spora bakış açıları değişmiş çocuklarını artık spora yönlendirmeye başlamışlardır.

Kişi değişime öncelikle kendinden başlamalıdır.Kaç yaşında olursanız olun her zaman spora imkan vardır.

Öncelikle ”Ben yapamadım çocuğum yapsın” düşüncesini tamamı ile kafanızdan silmeniz gerekir.Bugün en yaşlı tenisçi 93 yaşında iken sizin bu düşüncelerden uzaklaşmanız gerekir.


Samsun Tenis Kursu

İster kendiniz için,ister çocuklarınız için tenisin vazgeçilmez adresi Samsun Tenis!

Samsun tenis kursu arıyorsanız bize uğramadan karar vermeyin.Çünkü Samsun Tenis genç kadrosuyla ve özel ders tadında grup dersleriyle hizmetinizde.

Eğer veteran tenis kursu arıyorsanız bize instagram üzerinden ulaşabilir veya sağ alttan müşteri hizmetleriyle iletişime geçebilirsiniz.

Yaşınız kaç olursa olsun tenise başlayabileceğinizden bahsetmiştik.Tenisin sağlığa faydalarını bilmeyen yoktur.Ama birazda psikolojik özelliklerinden bahsedelim.

Tenis sizleri sosyal çevrenizde daha saygın bir kişi haline getirebilir.Ayrıca elit bir spor olan tenis sayesinde sosyal çevreniz daha genişler ve yeni insanlarla tanışırsınız.Böylece kendinize yeni arkadaşlar edinirken tenis sizin için daha eğlenceli hale gelmeye başlar.


Tenis Özel Ders Fiyatları

Tenis herkes tarafından pahalı bir spor olarak algılanmaktadır.Halbuki gayet düşük fiyatlarla ekipman ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Ayrıca grup dersleri ile de arkadaşlarınızla birlikte tenis öğrenirken daha çok kâr edersiniz.

Samsun özel tenis dersi almak isterseniz fiyat dolaylı olarak biraz daha artacaktır.Grup derslerinde kişi başı düşen ücret ders başı 40-50 TL civarında iken özel tenis derslerinde ise 100-150 TL civarında hesaplanıyor.

Daha güncel fiyat bilgisi almak için müşteri temsilcisinden bilgi alabilirsiniz.Tenisle kalın.

Bir yanıt yazın